Nether: Jak wejść i wyjść z tego świata?

Nether to dość niebezpieczny obszar, w którym znajduje się nie tylko mnóstwo rzek lawy, ale także dość silni przeciwnicy. Głównym powodem podróżowania do Netheru, oprócz zasobów, które można zdobyć, jest to, że pozwala on na szybką podróż. Sposób, w jaki działa ta szybka podróż polega na tym, że każdy blok, który awansujesz w Netherze, odpowiada ośmiu w innych światach.

Aby dostać się do tego miejsca (i z niego wyjść) musisz znaleźć lub stworzyć portal do Netheru. Są to czarne ramki z pulsującym niebieskim okienkiem w środku. Jeśli nie znajdziesz żadnych, a chcesz stworzyć portal, potrzebujesz minimum 8 bloków obsydianu.

Gry typu Battle Royale

Stworzenie jednego z tych portali jest proste: musisz umieścić dwa bloczki obsydianu poziomo i po jednym bloczku dowolnego innego minerału (nie musi to być obsydian) na każdym końcu. Czyli tworzymy linię czterech bloków z dwoma obsydianowymi w środku.

Na blokach 1 i 4 linii, którą utworzyliśmy, umieść dwa obsydianowe bloki pionowo, tzn. kolumnę dwóch obsydianowych bloków na dwóch blokach, które będą tworzyć „rogi” portalu.

Na kolumnach musisz zrobić linię równą tej z podstawy. Rezultatem będzie ramka z czterema rogami z dowolnego minerału i centralnymi częściami z obsydianu.

Teraz wystarczy rozpalić ogień w centrum kadru, aby pojawił się portal.

Aby wyjść z Netheru musisz znaleźć inny portal wewnątrz Netheru, lub stworzyć inny.

One thought on “Nether: Jak wejść i wyjść z tego świata?

Dodaj komentarz