Gry edukacyjne dla dzieci

Minecraft Edu. (PEGI 7) Ta gra budowlana oparta na klockach pomaga stymulować kreatywność i uczyć się podstawowych pojęć związanych z programowaniem, wymiarami, organizacją przestrzeni, pracą zespołową…

Dragon Box. (PEGI 3 i 7) Gra wideo przeznaczona do nauki matematyki i pojęć algebry w zabawny sposób. Problemy i wyzwania stawiane przez Dragon Box są dostępne zarówno dla klasy (wersja dla edukatorów), jak i dla użytkownika, poprzez pobieranie jego aplikacji (wszystkie są płatne). Podzielony jest na dwa bloki, jeden dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat, drugi dla dzieci w wieku szkolnym od 9 lat.

Jak się optymalizuje gry na PC?

SimCity Edu. (PEGI 7) Jego celem jest nauczenie młodych ludzi projektowania miast, zarządzania finansami i zrozumienia, jak działa komunikacja i podstawowa infrastruktura miejska. Będą też musieli podejmować decyzje, gdyż staną się cyberburmistrzami swojego Smart City.

Spore. (PEGI 3 i 7) Gra online do nauki nauk przyrodniczych. Dzieci mogą obserwować i sprawdzać, jak żywe istoty ewoluują od najmniejszej kategorii (komórki) do imponujących istot żywych, które w zależności od tego, jak się nimi opiekowano i w jakim środowisku dorastały, będą wyglądały w ten czy inny sposób. Ta gra jest płatna, ale ma darmową wersję próbną.

Simple Machines. Ta inicjatywa opracowana przez Muzeum Przemysłu i Nauki w Chicago ma dostęp online. Celem tej gry jest pomoc robotowi zbudować swój świat, dla którego będzie to konieczne dla gracza, aby dokonać wyboru w logicznej kolejności z różnych kawałków znalezionych w przestrzeni.