Interesujące gry oparte o mitologie i religie – 5 przykładów

Mity opisujące stworzenie świata zawierają w sobie nie tylko ciekawe zjawiska kreujące rzeczywistość, ale także istoty fantastyczne, nieludzko silne, piękne, zwinne i przebiegłe.

Dzięki swej nadzwyczajnej żywotności i ciekawym, nierzadko osobliwym przygodom z kart historii, bohaterowie mitologii i wierzeń są doskonałymi modelami dla tworzenia gier komputerowych. Ich niewiarygodność, przekazywana z pokolenia na pokolenie drogą ustną jedynie podsycała fascynację dawnymi religiami, kultami.

Najciekawsze gry oparte o mitologie i religie

  1. „God of war” – efektowna gra o widowiskowo krwawej akcji, której bohaterem jest Kratos. Gracz, wcielając się w zmęczonego nieustanną walką protagonistę, zmuszony jest ponownie stanąć się walki z potworami z kart mitologii nordyckiej. Recenzję tej gry znajdziesz tutaj: https://centrumgry.pl/przenies-sie-do-swiata-mitologii-greckiej-recenzja-gry-god-of-war-pc/.
  2. „Assassin’s Creed Valhalla” – akcja toczy się na ziemiach północnych wieku IX, podczas której gracz wciela się w Eivora, wikinga poszukującego dla siebie i swojego klanu nowych ziemi do zamieszkania.
  3. „Hades” – gra typu roguelike, w której Zagreus, syn Hadesa, boga świata zmarłych, próbuje wydostać się z zaświatów. Okraszona wspaniałymi rysunkami, przywołującymi na myśl komiksy pozycja posiada mnóstwo ciekawych smaczków wprost z mitologii.
  4. „Hellblade: Senua’s Sacrifice” – zdecydowanie jeden z ciekawszych wyborów. Gracz wcielając się w tytułową Senuę, odbywa razem z nią podróż w zaświaty, by ujrzeć ponownie ukochanego. Przerażająca, zakrawająca o psychozę tułaczka poprzez królestwo zmarłych czerpie żywo z mitologii celtyckiej i nordyckiej.
  5. „Valheim” – interesująca odsłona wieloosobowej gry survivalowej. Wcielając się w bohatera, który trafił do krainy Valheim swoimi poczynaniami usiłujemy ponownie zdobyć łaskę bogów i tym samym powrócić do Valhalli.