Dlaczego Counter Strike: Global-Offensive jest wciąż tak popularny?

Gra jaką jest Counter Strike: Global-Offensive niewątpliwie od lat jest popularnym tytułem. Jest to gra przeznaczona na komputery. Jest to tytuł, który rozgrywany jest jako gra e-sportowa. Co wpływa na tak dużą popularność tej gry?

Niesamowita grywalność i oddana społeczność

Bez wątpienia atutem, który powoduje, że CS:GO jest tak popularny jest fakt, że jest to następca gry CS 1.6. A już tamten tytuł był na tyle dobry, że wokół tej gry zebrała się oddana społeczność. Dzięki temu wiele graczy po prostu lubi sobie od czasu do czasu lub nawet każdego wieczoru usiąść i na spokojnie pograć w CS’ka. Właśnie taki niesamowity klimat wokół tej gry powoduje, że wiele osób pomimo innych świetnych gier na rynku, po prostu lubi sobie zagrać w Counter Strike’a.

Co jeszcze odpowiada za tak dużą popularność CS:GO?

Kolejnym atutem tego tytułu jest to, że po prostu jest to gra świetnie zoptymalizowana i nie wymaga mocnego sprzętu komputerowego, aby móc w nią zagrać. Już najtańszy komputer do gier pozwoli nam odpalić CS’a. Do tego wystarczy dobra myszka komputerowa dla graczy i można zacząć rozgrywkę. Gra jaką jest Counter Strike: Global-Offensive wymagania sprzętowe ma bardzo niskie. To sprawia, że wystarczy podstawowy sprzęt komputerowy z kartą graficzną, aby móc zagrać sobie przysłowiową rundkę w CS’a dla relaksu. Wydaje się, że w następnych latach popularność tej gry nie spadnie. Szczególnie, że na popularnych platformach streamerskich wciąż wiele osób publikuje materiały z tej gry. Dzięki temu wciąż przybywa nowych graczy, a starzy gracze także raz  na jakiś czas wracają do tego tytułu.